Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /home/kwik/domains/skuteczniedladobragminyszaflary.pl/public_html/includes/menu.inc).

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Szaflary

Pragnę podzielić się z Państwem wiadomością, iż będę brał udział w najbliższych wyborach samorządowych, jako kandydat na Wójta Gminy Szaflary, z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Skutecznie Dla Dobra Gminy Szaflary.

Komitet ten, którego jestem współzałożycielem, to zespół bardzo poważnych, odpowiedzialnych i zatroskanych o sprawy naszej gminy ludzi. Wielu z nich to aktualnie urzędujący radni Rady Gminy Szaflary. W ich przeświadczeniu jestem osobą, która z powodzeniem pokieruje naszą gminą w przyszłej kadencji. Wobec tak poważnej propozycji, płynącej od tak znaczących w naszej gminie osób, nie mogłem pozostać obojętny na ich oczekiwania i podjąłem decyzję o kandydowaniu na Wójta Gminy Szaflary.

A jest to decyzja życiowa, której podjęcie nie było łatwe, ponieważ ewentualny wybór skutkować będzie koniecznością przeorganizowania ustabilizowanego życia rodzinnego i pracy zawodowej, ale warto tak zrobić ze względu na ludzi, którzy pokładają we mnie nadzieje i oczekiwania.

Analizując złożoną mi propozycję, duże znaczenie miał fakt, iż z gminą Szaflary jestem związany emocjonalnie, jako Szaflarzanin z krwi i kości. Mam doświadczenie, które zdobywałem całymi latami pracując od ukończenia studiów, przez 14 lat w administracji samorządowej, wspinając się po kolejnych szczeblach awansu zawodowego. Zaczynałem jako szeregowy urzędnik ds. inwestycji w Urzędzie Gminy Bukowina Tatrzańska, następnie po dwóch latach, złożono mi propozycję pracy w Urzędzie Gminy Szaflary, gdzie 4 lata pracowałem na samodzielnym stanowisku ds. zamówień publicznych, inwestycji i nadzoru budowlanego. Moje wysiłki i zaangażowanie zostały potem docenione i w roku 2006 zostałem awansowany i powołany na stanowisko Zastępcy Wójta Gminy Szaflary. Funkcję tę pełniłem nieprzerwanie przez 2 kolejne kadencje, wypełniając szeroki wachlarz obowiązków, począwszy od udzielania zamówień publicznych, prowadzenia inwestycji, poprzez pozyskiwanie funduszy zewnętrznych, a kończąc na bieżących obowiązkach związanych z planowaniem przestrzennym, sprawami komunalnymi, ochroną środowiska i gospodarowaniem odpadami, jak również sprawami sołeckimi, oświatowymi i sprawami ochotniczych straży pożarnych.

Od 4 lat pracuję w sektorze prywatnym związanym z transportem i drogownictwem, oraz dodatkowo prowadzę własną działalność gospodarczą. Zajęcia te pozwoliły mi utrzymać ciągły kontakt z urzędami miast i gmin oraz czerpać wiedzę i naukę z obserwacji pracy innych wójtów i burmistrzów. Co ważne pozwoliło mi to dodatkowo wypracować sobie nowe spojrzenie na pracę samorządową z perspektywy wykonawcy robót i usług. To nowe spojrzenie uzmysłowiło mi, że z perspektywy wykonywania obowiązków zastępcy wójta gminy, mogłem czasem nie dostrzegać problemów naszych mieszkańców, za co przepraszam. Dlatego dołożę wszelkich starań, aby służebną rolę, jaką jest funkcja wójta gminy, wypełniać jak najlepiej potrafię.

W środowisku uchodzę za człowieka odpowiedzialnego, konsekwentnego, pracowitego, skutecznego w działaniu, szanującego i umiejącego słuchać drugiego człowieka.

Z racji prowadzonej działalności gospodarczej, znam i rozumiem problemy przedsiębiorców. Mam też wiedzę w zakresie problematyki oświatowej, gdyż jestem z tymi sprawami na bieżąco, za sprawą mojej małżonki Katarzyny – nauczyciela dyplomowanego. Chociaż zakończyłem już działalność rolniczą, to nadal jestem posiadaczem rodzinnego gospodarstwa rolnego i jestem jednym z tych, którzy znają doskonale trud rolniczy.

Mam dobre rozpoznanie naszej gminy, jej zasobów, potencjału, atutów, ale także jej problemów i potrzeb. Zdołałem poznać wielu z Was – szanowni mieszkańcy – Wasze przekonania i oczekiwania. Ufam, że i moja skromna osoba, pozostaje w Waszej pamięci i dobrze mnie postrzegacie z poprzednich lat pracy na rzecz naszej wspólnoty samorządowej.

W nadchodzących wyborach nie występuję przeciwko nikomu i mam nadzieję, że przez nikogo nie będę atakowany. Kandydując na urząd Wójta Gminy Szaflary odpowiadam jedynie na oczekiwania społeczne, w zakresie szeroko rozumianego porządkowania naszej gminy i nadania jej oczekiwanego, przemyślanego kierunku rozwoju.

W najbliższym czasie nasz komitet wyborczy zaprezentuje Państwu kandydatów na radnych gminnych z poszczególnych sołectw, jak również nasze zamierzenia na najbliższą kadencję.

Ufam, że my mieszkańcy gminy Szaflary dojrzeliśmy już do tego, aby obowiązki Wójta Gminy, powierzyć swojemu człowiekowi. Mamy bowiem w gminie takie zasoby ludzkie, które pozwalają samodzielnie poprowadzić naszą wspólnotę samorządową do lepszego jutra.

Liczę, że to właśnie na mnie oddacie Państwo swój głos w dniu 21 października 2018 roku, powierzając tym samym odpowiedzialność za przyszłość i zrównoważony rozwój naszej gminy.

Pozostaję z szacunkiem

Paweł Józef Cetera
Kandydat na Wójta Gminy Szaflary